| raperul99 a întrebat:

Salut, poate un profeasor sa imi faca referat pe motivul ca eu si cu un coleg am cerut voie de 6 ori la baie, pentru ca de 2 ori am avut nevoie si de restul sa-i vedem comportamentul profesoarei? Daca da de ce? Pentru ce media scazuta la purtare? Unii copii chiulesc, injura, fac misto si nu li se intampla nimic.

Răspuns Câştigător
| hacktek a răspuns:

Stai liniştit.
Du-te la profesoară, spune-i că sincer îţi pare rău pentru acea întâmplare, spune-i că erai bulversat, că nu se va mai repeta, că nu ştii ce a fost în capul tău, cere-ţi scuzele de rigoare. Să adopţi o mimică corespunzătoare (adică trebuie să o faci pe milogul, asta e).
Du-te şi la diriginte, explică-i toată faza, spune-i că nu se mai întâmplă. etc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate, fiindca este evident reaua intentie sa nu stati la ore.

| johnnny123 a răspuns:

In ce calitate ai tu dreptul sa testezi limitele rabdarii unui profesor? Dar daca tot le-ai testat, uite ca le-ai si aflat.

Binenteles ca poate sa va faca referat si sa va scada media la purtare. Si cu siguranta asta se va si intampla.

| zilog a răspuns:

Mergi pe recunoaștere!
spune că ai vrut să te joci și tu că încă ești copil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poate! Derbedeilor! Nu aveti respect fata de profesori! Ia sa te vedem pe tine ca faci ani de facultate ca ai apoi niste smecheri de 15 ani sa-ti "testeze comportamentul". Stai in banca ta si nu mai crea probleme. Iar daca nu te tine robinetul, verifica-l la doctor si vino la scoala cu adeverinta de Vezica Slaba.