| anonim_4396 a întrebat:

Pot găsi pe internet niște tutoriale bune din care pot învăța limbajul de programare C sau C++? De preferat să înceapă de la 0, ca și cum nu aș ști nimic. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| DarkJoice a răspuns:

Si eu am inceput singura sa invat C++. Nu-ti recomand sa iei materiale de pe net fiindca mai mult o sa te incurci. Daca inca esti la liceu intreaba un coleg mai mare ca tine de pe ce culegere au facut ei si daca ai prieteni in clasa aia imprumuta o culegere(in cel mai rau caz s-o cumperi fiindca cel mai probabil cand o sa comandati la scoala culegerea cu profesorul sunt slabe sanse sa se nimereasca aia si te faci cu 2, dar asta deja ii decizia ta). Si eu am imprumutat o culegere de la o cunostinta din X MII si am intrat deja bine in materie. De pe o astfel de culegere am invatat eu si a fost foarte buna: http://www.librarultau.ro/......2--i49228.
Acuma depinde si de pe ce faceti voi la scoala.
Sper c-ai inteles ce am vrut sa zic. :)) Succes la invatat! :)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei de la 0 ia niste manuale de liceu. Mai sunt multe chestii de invatat dsespre programare inainte sa te arunci la un limbaj.

| Ionel221 a răspuns:

Ba, daca stii engleza, iti dau un canal care explica foarte bine :
https://www.youtube.com/playlist?list=PLAE85DE8440AA6B83

| HIPHOPLIVE a răspuns:

Http://campion.edu.ro/arhiva/index.php?page=seds&action=view
aste e cel mai bun site de info de la noi.