| Arm007 a întrebat:

Salut! Pot să merg la olimpiadă fără profesor însoțitor? Sau este ceva obligatoriu?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La faza locală și județeană, nu te intreabă nimeni de așa ceva

| Frank51 a răspuns:

Nu cred ca este obligatoriu, eu lucrez cu olimpicii si toti au venit fara insotitor la olimpiade.

| ReddY25 a răspuns:

Cum a scris colega

| Aditu94 a răspuns:

Salut, da, poti sa te deplasezi si fara profesorul respectiv, daca olimpiada se sustine in acealasi oras, dar la alt liceu, dar in situatia in care liceele comunica unele cu celelalte si sa stie despre tine. Daca olimpiada are loc in alt judet decat cel in care esti, va trebui sa te deplasezi cu un profesor ca si tutore,

| Emy52 a răspuns:

Da, poți. Eu am fost anul trecut la olimpiadă și majoritatea elevilor nu au venit cu profesor însoțitor. Nu este nimic obligatoriu, este voie și cu profesorul tău și fără el.
Ai nevoie de un profesor care sa te îndrume (nu poți merge de capul tau/fără înscriere/fără să reprezinți o școală etc) dar să se prezinte cu tine la orele in care se desfășoară olimpiada, nu.
Bafta la olimpiada! happy

Fundiță?