| raducristian0770 a întrebat:

Salut, recent am dat capacitatea. Am incercuit fiecare exercitiu, mai mult de atat, am subliniat si subiectul I, subiectul II. Se poate considera semn?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Mda, probabil ați avut parte și voi de supraveghetori aerieni, cum am avut și eu la BAC. Normal că n-o să scrie în regulament, pentru că există n tipuri de semne: de la o linie, un x mic până la un cerc; doar n-or preciza în regulament asta.
Având în vedere că mulți ați făcut asta, nu vă vor anula lucrările, însă pe viitor, să nu mai faceți așa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti cere in ex, nu, in rest da, se considera. Nu v-a citit regulamentul?

| raducristian0770 explică (pentru anonim_4396):

Ba da, dar nu scria niciunde ca nu avem voie sa incercuim exercitiile. Unul dintre corectori a observat si l-a intrebat pe colegul sau daca se anuleaza lucrarea, iar acesta a raspuns ca nu scrie in regulament nimic. Majoritatea colegilor mei au incercuit exercitiile.

| raducristian0770 explică (pentru anamariarot):

Am inteles, sper sa ai dreptate. laughing Merci frumos!

| anamariarot a răspuns (pentru raducristian0770):

Mda, probabil ați avut parte și voi de supraveghetori aerieni, cum am avut și eu la BAC. Normal că n-o să scrie în regulament, pentru că există n tipuri de semne: de la o linie, un x mic până la un cerc; doar n-or preciza în regulament asta.
Având în vedere că mulți ați făcut asta, nu vă vor anula lucrările, însă pe viitor, să nu mai faceți așa.