| AdrienWH a întrebat:

Recent am depus cereri de transfer la doua licee. Am completat la acele licee, doua tipuri de cereri, una adresata directorului de la liceul de la care vreau sa ma transfer si una adresata directorului de la liceul la care vreau sa ma transfer. Ei bine, pe parcurs m-am razagndit in privinta unui liceu. Intrebarile mele sunt: in momentul in care mi se accepta transferul, dosarul meu va fi trimis la liceul la care mi s-a aprobat transferul sau trebuie sa ma duc eu sa il iau?
Mi se poate aproba transferul la doua licee? (in sensul in care pot sa am de ales la care sa ma duc)

1 răspuns:
| iMihai98 a răspuns:

Salut, dupa cum stiu eu tu trebuie sa te duci cu dosarul primit de la liceul la care vrei sa te transferi la cel la care esti, probabil ca poti intr-un fel sa te duci la doua licee in ideea ca poti sa te inscrii la ambele, acum cand vei duce cel de al doilea dosar s-ar putea sa te intrebe secretare ce e cu el.