| uuuuu12 a întrebat:

Salut! Recent am trecut a9a, la liceul tehnologic constructii de masini Mioveni. Nu-mi place profilul si as dori sa ma transfer anul viitor sau daca se poate si in semestrul 2. Intrebarea este: as putea sa ma transfer la liceul teoretic Iulia Zamfirescu? (intreb pentru persoanele care sunt in acel liceu si au avut cazuri de transfer la Iulia).

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt elev acolo dar iti spun ce prevede regulamentul scolar privind transferul in cazul tau.
Te vei putea transfera abia dupa ce termini cl. a IX-a, daca ai avut media de promovare a clasei cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer, CA al liceului teoretic iti aproba transferul si reusesti la examenele de diferente.