| DauLaBuci69 a întrebat:

Revin cu o altă întrebare legată de examenele de diferență. Eu sunt pe un profil tehnologic (electronică-frumoasă de calcul) și aș vrea să mă mut pe filologie. Aveți idee la ce materii voi susține aceste diferențe? Sau mă pot duce la liceu atunci când fac cerere de transfer și să întreb acolo. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Michaeel a răspuns:

Vei da diferențele la materile pe care nu le-ai făcut la liceul tău vechi. Fiecare liceu are materile lui, unele rămân la fel ca cele din generala și de adaugă altele sau se schimba altele. Te poți informa ce materii sunt la filologie, și din cele care nu sunt în orarul tău te poți pregătiți ca să știi când te vei transfera.