| ace02 a întrebat:

Salut.Scuze ca postez aici, dar alta categoria nu exista, din cate am observat.Am luat o nota mica intr-un test la matematica,si acum daca lucrez in plus, Doamna, imi mareste nota, aveti cumva un sait cu probleme rezolvate pentru clasa-a-6-a? Multumesc.

3 răspunsuri:
| andreeqw a răspuns:

Ti-a zis bine cinevadepetpu. Plus ca daca iti va da profa, asa va fi multumita. E posibil ca tu sa iti alegi probleme mai usoare si ea sa spuna ca nu meriti o marire. Asa daca iti da ea problemele si tu le rezolvi (sau iti explica cineva cum sa le rezolvi) vei sti si cum se rezolva altele de genul ala. In caz de va vrea sa te verifice la tabla cu altele in genul nu va fi problema. Daca,, furi,, probleme rezolvate de pe net si nu intelegi nimic, nu rezolvi nimic. :-(

| cinevadepetpu a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa o rogi pe doamna sa iti de-a ea probleme din culegeri sau daca ai tu culegeri sa faci din ele. Ca pe net gasesti doar rezolvari. Sper ca te-am ajutat.