| Alex646 a întrebat:

Salut, se poate intra la un liceu cu media 6, 79 când eu am 6, 73?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nici un liceu nu are nici o medie, poate liceul respectiv a avut media minima de intrare de 6, 79 anul trecut si nu se stie cat va avea anul acesta, poate fi mai mare cu ceva sau mai mica cu ceva. Asa fiind tu trece liceul si profilul respectiv pe primul loc la optiuni si ai macar 50% sanse sa intri.
Si ca sa-ti raspund exact si la intrebare: daca ultima medie de admitere este 6, 79 atunci sigur nu poti intra cu media 6, 73.

| George218 a răspuns:

Nu se poate intra dar poti intra la un alt profil cu o media mai mica