| anonim_4396 a întrebat:

Se poate transfera de la liceu la profesională în clasa a a 11 - a? Alții zic că trebuie să repeți un an parcă sau ceva gen...dar eu stiam ca se repeta doar dacă esti la profesională și vrei să pleci la liceu.

3 răspunsuri:
| AcheronTPU a răspuns:

Nu trebuie sa repeti anul! Insa tranferarea in timpului anului scolar nu se poate face.

| Andreeush a răspuns:

Te poți transfera dar nu între semestre.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate, dar nu in mijlocul anului ci la inceput de an scolar.
La profesionala poti sa intrii dupa ce termini 10 clase, ceea ce la tine, sunt intrunite conditiile.