| Iulian890 a întrebat:

Salut, spuneti-mi va rog cele mai importante timpuri in engleza cu tot cu exemple.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Cele mai importante dupa parerea mea sunt present simple, present continous, past simple si past perfect. exemplele si explicatiile ti le cauti si singur ca e plin internetu

1 răspuns:
| User23434 a răspuns:

Toate sunt importante, nu doar unele. Poate sunt unele mai preferate sau care merg mai bine in anumite contexte, dar sunt toate importante și bine de știut. Și nu le poți învata prea bine de pe exemple, cauta scheme la fiecare și cu verbe regulate și cu verbe iregulate.