| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cand incep inscrierile la ASE? Si daca se poate sa imi explicati mai in detaliu procedurile, cand se depune eseul motivational, cand se da acea admitere? De asemenea cat conteaza nota din bac, cat conteaza admiterea? Din cate stiu eu, da si admitere dintr-o limba la alegere, corectati-ma daca gresesc.

1 răspuns:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Toate informatiile le gasesti pe site ul lor. Perioada inscrierii e anuntata tot pe site, e dupa bac oricum, iar pentru eseul motivational ai o structura tot pe site. Eseul consta in niste raspunsuri la cateva intrebari si il predai in ziua in care te duci la inscriere. Nu dai niciun examen la nicio limba daca ai sustinut bacul oral la o limba straina. Media de la bac se face intre prima si a 3a materie, parca si aia e.
Pentru informatii mai clare si mai detaliata, intra la ei pe site.