| Personna a întrebat:

Stie cineva ce fizica se da la admiterea la Automatica si Calculatoare, pe CTI? avand in vedere ca termin mate-info, daca conteaza. F1 sau F2? Multumesc!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din sursa mai sigura!--- in josul paginii din link gasesti lista disciplinelor de concurs precum si programele analitice pentru fiecare dintre acestea :http://www.upb.ro/admitere-licenta.html

| Creierash a răspuns:

Salut. Pentru admitere la UPB se sustne acelasi examen pentru toate facultatile la Algebra si Analiza Matematica, iar a doua proba este la alegere dintr-un set de materii in functie de facultate. La Automatica fizica este a doua materie. Programa pentru admitere este:
- termodinamica (materia din clasa a X-a)
- mecanica clasica (nu relativista; fara miscare oscilatorie sau unde, adica materia de clasa a 9a)
- electricitate (doar curent continuu)