| tigrul2 a întrebat:

Stie cineva cu ce medie minim se intra la facultatea de geografie Bucuresti?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce crezi ca se intra cu o medie anume? Depinde de numarul de locuri, de numarul de concurenti pe loc si de calitatea pregatirii concurentilor.

| tigrul2 explică (pentru Salontanul):

Pai si daca sunt de xemplu 200 de candidatii. pe geografie strict sunt doar 80 locuri la buget care ar fi media de admitere asta vreau sa stiu

| Salontanul a răspuns (pentru tigrul2):

Exista o variabila care nu se poate ghici: calitatea pregatirii concurentilor. Poti intra si cu 10 dar si cu 5.