| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut, știe cineva cu ce pot lua murdărie de pe adidasi albi pe zona asta de textil?
https://ibb.co/BCzQXk0

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ii poti spala.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru dullcat):

I am spălat și de la spalat a au ieșit pete

| dullcat a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Poti incerca cu un mix de detergent de vase (dar sa fie transparent, nu colorat verde sau altfel) si bicarbonat de sodiu. Am curatat cu detergent de vase pete de la pixuri si alte chestii mai greu de curatat.Si apoi clatesti cu o carpa umeda.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru dullcat):

Cu dero ai încercat? Cu bicarbonat trebuie frecat, nu?

| dullcat a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Dero obisnuit? Nu functioneaza pentru pete incapatate, din experienta mea. Asa ca marketingul a creat un alt produs pentru asta : solutie care scoate pete.

Faci o pasta din detergent de vase si bicarbonat si o aplici pe o zona mica, unde poti freca usor cu o periuta veche de dinti. Poti incerca initial doar cu o pasta de bicarbonat si apa, apoi alte variante.