| mermaid01 a întrebat:

Stie cineva de ce copacii taiati nu mai cresc la loc?

2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Regenerarea nu este chiar foarte usoara, mai ales daca vorbim de copaci! Odata taiat copacul, fie de la baza sau de la jumatate acesta nu mai are "pui"ca sa creasca.Copacul ramane taiat si padurea nu va inceta sa mai creeze alti arbori.Alta metoda ar fi plantarea acestora de catre om.

| Andrei900Boss a răspuns:

Orice copac taiat e cum ar fi, radacina copacului o taietura la copac pe scurt. o data taiat nu mai creste e cum ar fi sa moara.