| alinutzabulinutza98 a întrebat:

Salut happy stiti careva dintre voi niste exemple de titluri pentru carti? Fundita :* :*

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Exact! Titlul unei cărţi se dă funcţie de conţinutul, tema, unele personaje ale acelei cărţi.
Nu ţi-l poate spune cineva fără să ştie despre ce ar fi vorba în carte.
E un nonsens.
Prin anii 70 scriitorul umorist Cornel Udrea şi - a intitulat o carte a sa : " Obiceiuri de nuntă la cangurii şchiopi".
Cum ţi se pare? Care crezi că era conţinutul acelei cărţi?

| alinutzabulinutza98 explică (pentru corolav):

laughing...Ok am inteles ce anume ai vrut sa spui.De obicei am tendinte de a scrie o carte dar nu stiu anume despre ce.De asta am postat pe TPU aceasta intrebare poate puteti voi sa-mi dati niste exemple. Oricum multumeschee hee