| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Subiectele de la evaluarea nationala sunt originale? Adica nu am mai fost publicate niciunde?
Pentru ca am lucrat o culegere de variante pentru e.n si ma intreb care ar fi sansele sa imi pice de acolo un test.
cum functioneaza?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cărțile sunt făcute din (alte) cărți, inclusiv subiectele de care ne spui

| PainTech a răspuns:

Da, subiectele sunt originale si sunt facute de o comisie a ministerului. Nu sunt luate de undeva, cum a fost cazul prin ~2009 cand au fost publicate o lista de subiecte posibile.

Intereseaza-te de subiectele date la sesiunea speciala. In general acelea sunt foarte asemanatoare cu ce "pica" la Evaluarea Nationala.