| Svkigan a întrebat:

Sunt clasa a 11-a de profesionala si dupa ce termin anul as vrea sa continui la liceul sportiv. Problema e ca nu stiu când trebuie sa ma duc sa dau probe sau sa ma inscriu. Eu am examen pe 29 iulie pentru diploma. Si probele la lps s-au dat in mai. Cica se mai dau in septembrie. Ce ar trebui sa fac?
(Daca ajuta si e cineva care stie eu sunt din Piatra Neamt la Colegiul Tehnic Gheorghe Cartianu si as vrea la LPS)

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te și interesează-te la secretariatul Liceului Sportiv. Ți se va da să completezi o cerere, să aduci niște acte și să dai niște diferențe.

In metodologie scrie:
" În cadrul învățământului profesional cu durata de 3 ani, elevii din clasele a X-a și a XI-a se pot transfera, de regulă, dacă media lor din ultimul an este cel puțin egală cu media ultimului promovat din clasa la care se solicită transferul. Excepțiile de la această prevedere se aprobă de către consiliul de administrație"

Fii atent! Clasele a XI-a si a XII-a nu intra in invatamantul obligatoriu. Poți fi exmatriculat la 20-30 de absente nemotivate pe semestru.

| Svkigan explică (pentru floresdemayo):

Am sa fac asta. Mulțumesc

1 răspuns: