| IonutAndrei000 a întrebat:

Sunt clasa a 11-a la mate-info si as vrea sa ma transfer pe semestru 2 la profilul de economie. Stie cineva ce diferenta o sa dau?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile intre semestre nu sunt permise, doar la inceput de an scolar.
Evident se dau diferente de materii. Poti afla exact ce ai nevoei sa pregatesti, daca mergi la liceul unde doresti sa te transferi si ceri programa lor.

| IonutAndrei000 explică (pentru Violleta2022):

Nu pot sa ma transfer de la profil real la profil tehnic intre semestre?

| Violleta2022 a răspuns (pentru IonutAndrei000):

Nu! Transferurile sunt facute numai la inceput de an scolar si numai dupa ce discuti cu directorul liceului unde vrei sa te transferi, sa vezi daca mai accepta transferuri, pentru ca au voie sa refuze, daca clasa este deja plina.

| IonutAndrei000 explică (pentru Violleta2022):

Pot sa ma transfer pe semestru 2 la economie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru IonutAndrei000):

Ma indoiesc ca cineva va accepta transfer in mijlocul anului scolar si fara diferente de materii.