| OMihaii17 a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si mai am 2 luni pana la simulari. La romana nu imi e frica, pur si simplu inveti si memorezi, stii ce ai de invatat. In schimb, la mate mor de frica.Le am cu matematica dar in ultimul timp am neglijat-o si acum sunt paralel. Nu mai stiu nimic din cls a 9-a si a 10-a( sunt la profil mate-info). Puteti sa imi dati un site unde gasesc toate formulele din cls a 9-a 10-a 11-a care imi trebuie pentru simulare si bac totodata? Ma gandeam sa fac in vara niste meditatii pentru bac. As vrea si niste sfaturi..nu stiu de unde sa incep sau cum sa invat la matematica. Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| lilica06 a răspuns:

Buna! In primul rând, fii mai linistit! Nu e sfârșit de lume. Daca inveti din timp si încerci sa faci ceva, va fi bine. Cauta in librarii carti cu toată materia! Exista si aplicații cu materia pentru bac. Eu nu prea am găsit site-uri cu formule sa iti sugerez, pentru ca toate par sa difere, iar unele au doar programa. Cărțile te vor ajuta mult! Si eu mi-am luat niște carti cu materie si au tot ce imi trebuie! Ma vor salva la niște examene! Asta e cea mai buna alegere, iti spun sigur! Încearcă sa lucrezi mult, sa te concentrezi si sa iti dorești cu adevarat! Ambiția intai de toate si încrederea, de asemenea! Mult noroc iti doresc! Sper ca te-a ajutat sfatul meu

1 răspuns:
| Goete a răspuns:

Daca pierzi bazele, sau vreun "etaj", ai pierdut totul. Ce site vrei? Ia cartile si caietelepe care le-ai avut si fa intr-un an ce n-ai facut in trei.