| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Sunt clasa a 12-a mate info (nu intensiv) si as vrea sa stiu cat de greu este sa invat pentru bacul la informatica daca pana acum nu am invatat aproape nimic. Profesoara de informatica de la liceu a spus ca nimeni nu alege bacul pentru ca este foarte greu sa il treci.Fizica, chimia si biologia nu imi plac deci nu as vrea sa dau la una dintre ele. Deci am timp sa invat de un 7-8 pana in iunie?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~pentru bacul la informatica... am timp sa invat de un 7-8 pana in iunie?~

cum îi mai spuneam unui coleg de site: depinde de cât te "duce", poate da, poate ba

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ai, dacă te apuci serios de învățat.

| dinaprilie a răspuns:

Ce studiati la ora de info? Daca are corespondent in cursuri, carti, video-uri etc tubsti daca poti sa inveti nu/i asa?

| Anonimu7041 a răspuns (pentru dinaprilie):

Informatica de liceu nu se găsește în video-uri sau cărți de programare.
E mai complex de atât, teoria o poți avea, dar trebuie să știi și cum e structurat bacul ala și ce ai de făcut.

| dinaprilie a răspuns (pentru Anonimu7041):

Informatica de liceu nu se gaseste in 1 sau 2 video-uri DAR daca o spargi in bucatele mai mici gasesti si un ciob in pasarica..in hatu masii..hehe culmea..chiar i practica "informatica" in gatu masii

| Anonimu7041 a răspuns:

Oricine poate invata!
Nu stiu daca vrei sa faci meditatii, ti-ar fi mai usor, dar da, poti!
Daca ai nevoie de ajutor, da-mi un mesaj!
Sunt a 12-a si sunt pasionat de informatica, dau si eu bacul si consider ca sunt destul de pregatit.