| PooPy4YooU a întrebat:

Sunt clasa a 12-a si pe primul semestru sunt corigent la matematica. Voiam sa va intreb, daca pe primul semestru sunt corigent la matematica si pe al 2-lea semestru trec, mai intru in BAC? Profesoara tot imi zice ca daca ma lasa corigent "Pa pa BAC"
Eu tot ma intreb, ce legatura are Matematica? Doar nu raman corigent pe ambele semestre si sa trebuiasca sa vin in vara sa dau corigenta sa nu mai pot da BAC-ul atunci si ca nici macar competentele cica nu mai am cum sa le dau...
Cine ma lamureste primeste funda big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inscrierea la examenul de bacalaureat o pot face toti cei care nu raman corigenti, respectiv au media anuala de cel putin 5 la fiecare materie din cl. a XII-a.
Chiar daca pe sem.I ai media sub 5 poti avea media anuala cel putin 5, daca pe sem.II obtii o medie corespunzatoare. De ex. daca pe primul ai media 4 pe 2 trebuie sa obtii media cel putin 6, daca pe primul ai media 3 pe sem.II trebuie sa ai cel putin 7, etc.

| PooPy4YooU explică (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc ca m-ai lamurit. Nu trebuia sa-mi dai exemple ca mi-am dat seama

| Ioandelasal a răspuns (pentru PooPy4YooU):

Am vrut sa fiu foarte clar si concret, avand in vedere ca am intalnit destui utilizatori care nu miau inteles raspunsurile date fara exemple.