| salajeanul a întrebat:

Salut, sunt clasa a 8-a, si ma gandesc sa ma duc la scoala profesionala de la toamna (se reifiinteaza anul asta), insa multi oameni imi spun sa ma duc la liceu ca e mai bine, altii imi spun ca in ziua de azi e bine sa stiu o meserie, si sa ma duc la profesionala. Si nu stiu de cine sa ascult, eu totusi vreau la profesionala fiindca nu am o medie foarte mare la scoala, si plus de asta termin scoala mai repede prin clasa a 11-a sau a 10-a, si am sansa sa fac liceul la seral. Voi ce credeti? si ce parere aveti de cei care se duc la profesionala? happy

Răspuns Câştigător
| Pisikutsaa a răspuns:

Pff :d! Parearea mea ar fi sa faci cam ce vrei tu pana la urma e viata ta!

5 răspunsuri:
| salajeanul explică:

Eu v-am intrebat si de copii care vin cu mine acolo, adica dupa parerea voastra o sa fie doar 2-3 copii +eu in clasa?

| my23ro a răspuns:

Ce meserie vrei sa alegi?
Si punctul tau de vedere este ok, faci profesionala si pe urma in timp ce lucrezi termini seralul.
Eu te sfatuiesc sa profiti de anii copilariei cat ii mai ai. Vei avea tot restul vietii tale la dispozitie sa lucrezi si sa te zbati in viata sa faci bani.
Ai grija de anii frumosi ai liceului, o meserie iti poti face si intr-un liceu de profil sau cu ajutorul unui curs de specializare.
Multa bafta.

| GaBByzZuuuuuu a răspuns:

Profesionala poti face dupa aceia liceul

| Rochelle a răspuns:

Mai bine te duci la un liceu! E mult mai bine sa te duci la liceu, in plus la profesionala pot fii oameni neplacuti happy. Probabil ca liceul dureaza mai mult si e mai greu dar totus merita! In zilele noastre nu e prea bine sa stii o meserie uitete in jur cati oameni care au meserii la cfr sau pe santier sau asa sunt concediati? Daca faci liceul si dupa aia o facultate ai mult mai multe sanse de a reusii in viata

| RaduMarin a răspuns:

Eu zic sa incerci sa faci un liceu bun si mai apoi poate incerci si o facultate.
Daca ai de gand sa fii tinichigiu atunci du-te la profesionala.