| nujnuzic a întrebat:

Salut, sunt clasa a 8-a si vreau sa ma decid la ce profil vreau sa dau. Cele 3 optiuni ar fi mate-info, stiinte ale naturii si stiinte sociale. Cel mai atras sunt de stiinte sociale si cariera pe care vreau sa o urmez este de drept, insa daca ma razgandesc prin liceu nu ma pot face altceva deoarece nu se mai face matematica. Sa dau pe mate-info chiar daca nu imi place asa tare?

2 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Scopul liceului e bacalaureatul, restul nu mai conteaza, atat timp cat il iei poti da la orice facultate... in concluzie, du-te unde iti place ca posibilitati ai de la orice profil.

| SamyyyyyZx a răspuns:

Cu profilul real te poti duce pa orice facultate iar cu cel uman nu