| LelChiha69 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a pe profil de filologie si la anul o sa ma transfer pe mate info. Care este cea mai buna modalitate de a recupera totul la Informatica, avand in vedere ca pe filologie nu se face?

7 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Ti-ai gasit pasiunea pentru informatica la filologie?

| LelChiha69 explică (pentru Alfred0703):

Nu e vorba ca mi-am gasit o pasiune dar simt ca mate info e un profil mult mai bun pentru mine decat filologia

| Alfred0703 a răspuns (pentru LelChiha69):

Ah. La mate ai de recuperat.

| LelChiha69 explică (pentru Alfred0703):

într-adevăr dar acolo nu-mi fac probleme atat de mari deoarece, pe langa faptul ca ma descurc, fac si meditații. Dar da, și acolo e de recuperat

| Osneros a răspuns:

Cursuri online. Oricum informatica de liceu e o glumă, cu atât mai mult cea din clasa a noua. Cu siguranță au făcut maxim "se dau două numere, afișați suma lor".

| LelChiha69 explică (pentru Osneros):

Deci nu e cine stie ce de recuperat. Important e sa dau diferența aia cred. Apoi sper ca, eventual, sa ma acomodez cu materia. Mersi de răspuns

| Osneros a răspuns (pentru LelChiha69):

Ai grija doar sa nu cazi in capcana de a crede ca informatica de liceu e echivalenta cu "informatica reala", in caz ca vrei sa faci o cariera in acest domeniu.