| gabigb39 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 9-a si sunt la mecanica.
M-ar interesa si pe mine ce module se fac la electronica si automatizari.
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mecanica nu faci nimic de electrica/electronica/automatizari.
Iti dau exact module de le-a facut un prieten din clas a a9-a pana intr-a 12-a:
desen tehnic industrial, studiul materialelor, tehnologii generale mecanice, masurari tehnice, sanatatea si securitatea muncii, stagiu de pregatire practica rezolvare de probleme in domeniul mecanic, identificarea organelor de masini, tehnologii in mecanica de motoare, pregatirea practica comasata CDL conditii specifice lucrarilor de desfasurare in atelierul/laboratorul, sisteme de transmitere a miscarii, utilizarea aplicatiilor de tip CAD, tehnici de masurare in domeniu, sisteme de automatizare, sisteme de actionare electrica, circuite electrice, asamblari mecanice, sanatatea si securitatea muncii, circuite electronice, sisteme de transport, autorizatii si legislatii in transporturi, planificarea si organizarea producetiei, asigurarea calitatii, elemente de proiectare, sisteme si tehnologii de fabricatie, coordonarea si monitorizarea transporturilor, intretinere planificata, detectarea defectelor, exploatarea tehnica a mijloacelor de transport, contracte si documente de transport, operatii si echipamente pentru manipularea marfurilor.
Mi-a trimis poza cu disciplinele de le-a facut el, doar module, dupa cum ai zis tu, mai sunt si altele, gen tic, engleza si etc, dar cred ca te intereseaza module!
Bafta!

| gabigb39 explică (pentru anonim_4396):

Ma interesa ce module se fac la automatica nu la mecanica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabigb39):

Nu te-ai exprimat corect, am inteles altceva.
La automatica si calculatoare de la politehnica se fac alte materii.
http://acs.pub.ro/educatie/licenta/