| Iulian890 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 9a la profesională și după 3 ani vreau sa ma înscriu la seral sau la fără frecvență, ca la profesională e foarte usor, am 9 si 10 la toate materiile si am inteles ca si la seral e usor ca se mai dau cadouri la profesori. Singurele materii la care nu ma descurc sunt chimia și fizica.Si întrebarea mea este cati ani se fac la seral sau la fără frecvență? Si daca cineva a facut la seral sau la fără frecvență, va rog povestiți-mi daca e greu sau usor și ce e mai important

Răspuns Câştigător
| Rares2k17 a răspuns:

Sunt la profesionala in a-11-a si dupa poti continua ori la seral/fara-frecventa ori la liceu, eventual la seral/fara-frecventa faci 3 ani pe deoparte la liceu faci doar 2 ani adica repeti a-11-a si dupa a-12-a. Oricum la seral/FF e mult mai usor mai ales daca lasi cate o,, atentie,, la profesori, si poti merge doar in zilele in care dai teste/teze pnm... Acum ai suficient timp sa te hotarasti fiind doar a-9-a. Bafta!