| Champi0n a întrebat:

Salut,sunt clasa a unsprezecea la un liceu teoretic, profil real...mate-info. si vacanta asta m-am tot gandit la ce o sa fac eu in viata, ce facultate sa urmez si ce cariera ma asteapta.Am doua optiuni la care ma gandesc:Medicina pentru ca imi place mult mult biologia iar cu chimia ma descurc binisor,insa nu stiu ce o sa fac dupa terminarea facultatii adica cum ma angajez si cu asta vreau sa ma ajutati voi; si a doua varianta a mea este Academia Militara am cautat pe site-urile oficiale si am vazut ca sunt in Bucuresti(ATM) Sibiu(Aft) si inca una pentru aviatie oricum cea de la sibiu(Academia fortelor terestre) mi se pare alegerea ideala... insa nu stiu ce o sa fie dupa, am inteles ca am loc de munca asigurat.Asa la militari din ce am citit parca primesc gradul de sub-ofiter sau ofiter insa in ce specializare(sau cum ii zice)..As mai vrea sa aflu si salariile unui absolvent al acestor facultati pentru ca si partea financiara conteaza. Va multumesc ca ati citit toata polologhia asta.

1 răspuns:
| Psychic a răspuns:

Sfatul meu, daca ai si inclinatie, nu doar atractie, spre medicina, sa optezi pentru ea.