| Anonimu19 a întrebat:

Sunt clasa a V-a si sunt destul de trist. Media generala pe acest an mi-a iesit (din pacate) 9, 84. Stiu, stiu. O sa veniti cu comentarii de genul e o medie proasta. Problema a fost ca am luat ca prostul 8 in teza la romana, ca daca luam minim 9 imi iesesa 10. Acum nu am ce sa fac. As vrea totusi parerea voastra. Nu stiu cum o sa decurga clasa a VI-a (probabil mai rau avand si fizica), dar sper sa imi iasa macar un 9, 93.

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

N-are asa mare importanta media 5-8.
Mi se pare ca s-a scos de tot media 5-8 din calculul mediei pentru admiterea la liceu.
Daca nu s-a scos, reprezinta cel mult 25%, ceea ce inseamna ca e irelevanta daca obtii note bune peste 3 ani, la capacitate.

11 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Hai ca ai vrut si tu sa te lauzi.

| Anonimu19 explică (pentru Sn4k3):

Nu, daca era sa ma laud ma laudam cu ceva mai mare.

| Panamax a răspuns (pentru Anonimu19):

Te lauzi.

| Panamax a răspuns:

Si cei care au scos medii de 7 ce ar trebui sa faca?
Nemultumit o sa fii toata viata.Asta este doar inceputul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copile,mai du-te culcă-te!

| brokxy a răspuns:

Esti unul din copii aia pe care ii arata la stiri ca s-au sinucis dupa ce au luat 5 in teza la mate nu? Ce viata trista ai laughing laughing laughing

| Anonimu19 explică (pentru brokxy):

Neh, nu as face asta. E cam exagerat. Singura mea problema cu asta ar fi ca 2 fete din clasa au 10 pe linie, si am vrut si eu ca macar un baiat din clasa sa ia 10, dar a mers.

| BurteaSebastian a răspuns:

Nu e o medie proasta e chiar buna.
Multi au 5 tu te plangi ca ai 9 e de ajuns o nota nu ar trebui sa te faca trist e doar o nota sigur pe viitor poti lua mai mult

| gintamauniverse a răspuns:

Stii ceva? mie niciodata nu mi-a iesit media peste 9 si cu toate astea nu m-am simtit niciodata trista sau demoralizata! pentru ca inteligenta nu inseamna neaparat note mari la scoala

| IGabypro a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu te superi e doar o medie
P. S in clasa VI-a fizica o sa fie cam naspa daca nu inveti toate lectiile la timp

| IGabypro a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu fi trist ca e doar o medie
P. S fizica e cam naspa daca nu inveti la timp fiecare lectie