| CanooT a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si inca nu stiu ce profil sa aleg. Imi place matematica cat si informatica pe partea de programare. Care este diferenta dintre mate info si mate info intensiv info pe plan profesional, adica cu ce te ajuta daca ai terminat intensiv info. Pe langa asta, este chiar necesar sa faci mate-info pentru a intra la facultatea de informatica unde faci programare de la 0?
Adica un limbaj de programare il poti invata usor si acasa. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La mate-info intensiv ai mai multe ore de specialitate.
La facultate, daca ai deja pregatire /experienta anterioara de specialitate, atunci vei invata mult mai usor decat cei care incep de la 0 si vei evolua mai mult ca ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, matematica-informatica intensiv, inseamna mai multe ore, decat la mate-info normal. In plus cu 2 ore stiu eu.
Vrei pe programare/automatica si calculatoare/retelistica/electronica si etc, dai tot pe informatica/electronica si profiluri de genul.