| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, sunt clasa a XI-a si cand ma uit pe subiectele de la bac realizez ca nu am invatat nimic toti anii astia. Deci am si eu nevoie de ajutor, orice sfat e bine primit. Cum pot sa incep acum sa invat la matematica si romana?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La matematica: prin muuulte exercitii, din culegeri de probleme.
La romana: exista carti de indrumare pentru Bac, iar din programul de Bac a ministerului ei la rand fiecare punct, citesti si conspectezi tema in cauza, dupa care poti cere parerea (si indrumarea) profului de romana.

| GdX a răspuns:

Te pui pe invatat sau te duci la meditatii. Pe piata se gasesc foarte multe culegeri de matematica si carti de romana pentru bac. Bafta.

| MadagasHardwell a răspuns:

Stai frate chill si bucura- te de anii de liceu cum se cuvine. te poti apuca lejer dintr-a 12 a de invatat pentru bac mai ales ca inca nici n ai parcurs toata materia de bac pana acum.

| KissingTheShadows a răspuns:

Eu m-am apucat de învăţat cu 4-5 luni înainte de bac. N-are rost să te agiţi, ai destul timp.