| Mokii a întrebat:

Salut, sunt clasa a XI-a si m-am gandit ca dupa ce iau bacul sa optez pentru academii. La academia militara ce materii se dau? Dar la cea de politie? Daca vin de pe profil uman, scap de matematica? Vreau raspunsuri clare si nu link-uri de pe nu stiu ce site-uri ca nu gasesc nimic din ceea ce ma intereseaza, multumesc.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu conteaza ce faci tu la liceu ci la ce profil vrei sa mergi la academie. Daca mergi de exemplu la Academia forterlor terestre la stiinte adminstrative nu dai examen din mate dar dai din romana si engleza. La ce de politie se da din engleza, romana si istorie.

| Mokii explică (pentru Wr3nch):

Și alte profile în academie ce mai sunt?

| Catrice a răspuns:

Da fix îi interesează ce profil ai făcut în liceuhee hee