| florinwuzhere a întrebat:

Salut,
Sunt din Bucuresti si la toamna incep clasa a 12-a (mate-info) si inca nu sunt hotarat ce sa fac dupa liceu. Mie imi plac materiile realiste de profil (matematica, info, putin fizica ) si as vrea sa am o cariera in IT, si ma pricep la programare cat de cat Pana acum m-am gandit la cateva optiuni:
1. Politehnica, Automatica si Calculatoare, o facultate care am inteles ca e cam grea, si la care sunt materii useless, gen Istoria Religiilor, si in plus nu as avea un viitor asigurat.
2. Facultatea in straintate, am cateva idei de universitati care mi-ar asigura un viitor si un loc de munca, dar aici e problema banilor, de care nu prea dispun si cea a distantei.
3.Lucrez ca freelancer.
Voi ce imi sugerati? Sunt dispus si la alte idei.Multumesc happy

1 răspuns:
| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca a ta. Dar nu ai luat in calcul si o Facultate de Informatica? Mi se pare mult mai ok decat cea de Automatica. Iar daca esti bun ai putea gasi foarte usor in timpul facultatii/dupa absolvire parteneriate cu firme destul de cunoscute, atat in tara cat si in strainatate.