| mirceadenis a întrebat:

Salut, sunt elev la un liceu care are 3 clase de mate-info și vreau sa mă mut la alta clasa (eu deja sunt la una dintre acestea) când trebuie depusa cererea și ce conditii trebuie sa îndeplinesc?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cauta conditiile in regulamentul propriu al scolii la care esti inscris sau intreaba la secretariatul scolii. Probabil ca cererea ta va fi aprobata (de catre Consiliul de administratie)in conditiile in care nu se depaseste numarul maxim de elevi/clasa si, mai ales, daca media ta generala, de promovare a anului scolar 2017-2018, depaseste media ultimului promovat de la clasa la care doresti transferul.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai un motiv serios, se aproba. Părinții să facă cererea adreată directorului. Atât și la început de semestru (an școlar) te trezești în cealaltă clasa!

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Salut man. Intreaba la secretariat