| Alex_Oprea_1994 a întrebat:

Sunt în anul doi la automatică și calculatoare în Craiova. Întrebarea mea este dacă mă pot muta la București la Politehnica și cumva să nu încep din anul 1, să continui cu anul 3. Care ar fi condițiile? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te vei putea transfera in anul III doar dupa promovarea anului II si daca te transferi la acelasi profil.
Gasesti detalii in Metodologia aprobata prin Ordinul MECS nr.651/2014, pentru aprobarea Metodologiei privind mobilitatea academică a studenţilor. Ordinul il gasesti pe mai multe site-uri, inclusiv aici: http://www.dreptonline.ro/......ntilor.php
De asemenea trebuie sa vezi ce spune regulamentul facultatii tale.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta ) - evident, în anumite CONDIŢII!

Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!