| aandreii567 a întrebat:

Salut.

Sunt in clasa 10-a, si mai exact la profesionala, nu sunt la liceu.

Eu as vrea ca sa intrerup, si ca acesta sa fie ultimul an de scoala, intrebarea mea este, cate clase voi avea daca voi intrerupe? 8 sau 10? (stiu ca la liceu daca intrerup in clasa a 10a liceul, voi avea 10 clase, dar nu stiu cum este si cu profesionala).

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca intrerupi acum, vei avea 8 clase.
Daca intrerupi dupa ce completezi intergarl clasa a X-a, vei avea diploma de a 10-a.

| Alexul99 a răspuns:

Din cate stiu eu 10, fiindca la sfarsitul clasei a 10 a ar trebui sa primesti un fel de diploma pentru 10 clase.

| Andersen2k18 a răspuns:

Daca intrerupi acum anul nu vei avea cele 10 clase ci 8. Termini si a 10-a si apoi iti va da aceea diploma de 10 clase.Dar mare lucru nu poti sa faci, de cat să dai eu stiu de carnet.Cu diploma aia nici nu te poti angaja undeva unde sa fii tu bine plătit.

| Alexul99 a răspuns (pentru Andersen2k18):

De `carnet` poti sa dai si cu 0 clase.
Intereseaza-te mai bine.