| Mihai_David_1996_WZbB a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si as vrea sa stiu la ce facultate as putea da mai departe. Preferintele mele ar fi in Bucuresti si la facultate de informatica, nu m-am documentat inca ce si cum, dar as vrea sa stiu si sa imi sugerati o facultate buna in domeniul asta(nu as vrea sa fac materii in plus decat daca e strict necesar). Din cate am vazut, ceea ce caut eu e Automatica&calculatoare.

Imi puteti spune si din ce profiluri am de ales si ce in ce consta mai exact Automatica&Calcaulatoare?

3 răspunsuri:
| Chrristina a răspuns:

Stiu pe cineva care e la automatica si acolo poti avea un job in domeniu inca din timpul facultatii...eu o recomand

| suntserios a răspuns (pentru Chrristina):

La orice facultate poti lucra, depinde doar de tine daca esti in stare sau nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Diferenta intre Informatica si AC este ca la informatica faci strict partea sa software.

La AC faci atat programare cat si partea de hardware, robotica, electrotehnica. Intri pe site ul ambelor facultati si vezi exact ce materii se fac