| V2004D a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a un liceu de arte. Este adevărat că daca iei sub 5 la mate sau la romana la examenul de capacitate te lăsa repetent sau intri la un liceu profesional?

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cum sa ramai repetent dacă tu ai terminat anul? laughing
Nu, te repartizează a 2-a oara pe locurile ramase libere.

| ArthurWarner a răspuns:

Nu ramai repetent! Si intrii la un liceu cu media respectiva sa zicem de 4, 60 si nu e neapărat să fie profesional ca sunt licee și cu profil științele naturii in care poti intra cu astfel de medii. Iti urez succes si sa iei nota mare!