| OfCourseNot a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 9-a profil mate-info. De ce am doar o ora de info pe saptamana?(am in schimb 2 de tic). Nu cred ca sunt intensiv la ceva, deoarece si la engleza am doar 2 ore. mate 5(de fapt 4, dar una este optional, care nici nu este ales de noi). Profu a zis ca c++ o sa facem in a 10-a, dar daca tot 1/2 ore pe saptamana. e clar ce fac la bac.

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Mate info simplu si mate info bilingv au in clasele a9a si a10a o ora de informatica pe saptamana, iar in clasele a 11a si a12a 4 ore pe saptamana. Cat despre bac nu e obligatoriu sa dai la informatica. Ai la alegere intre fizica, chimie, biologie si informatica.