| Nemessys a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a,( trec in a X-a). Cu cateva zile in urma, m-am dus la liceu si am facut o cerere de transfer pentru stiinte sociale, iar secretara mi-a zis ca trebuie sa dau niste diferente. Astazi m-am dus iar la liceu si am vazut ca trebuie sa dau diferente la latina, educatie plastica si muzica. Ce sa ma fac? crying((( Faza e ca nu am facut niciodata latina, muzica nu am facut in aIX-a. @^&! As vrea sa-i intreb pe cei care au dat diferente, cum a fost? A fost greu si la ce materii v-a dat? Luni trebuie sa ma duc sa dau diferente, deci am nevoie de raspunsuri cat mai curand.

Răspuns Câştigător
| Andrei277 a răspuns:

Eu m-am mutat la filo acum in a 12-a si am dat diferente la latina ( 9, 10, 11) muzica, (9.10) desen (9, 10,11) stiinte (11) si literatura universala (11), profii au fost super de treaba si m-au trecut. la desen mi-a dat sa fac acasa 3 desene si la restul m-au lasat cu telefonul si m-au ajutat si ei, nu iti fa griji din moment ce esti admis nu o sa te intoarca

6 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Eu am dat in a x-a la filologie si a fost ok.
eu am dat la fel ca si tine(latina, muzica, desen)
eu am facut desen tehnic(nu l-am inteles; ám fost la profil de mecanica specializare tehnician intretinere si reparatii)

| Nemessys explică (pentru asperger3):

Pai si te-ai descurcat la acele materii? Ai mai facut latina pana acum?

| asperger3 a răspuns:

Latina am facut in clasa a viii-a si in a x-a. Eu am trecut pe a xi-a.
Depinde de profesor.
Nu am avut probleme la diferente.
Succes.
Ps. Scuze de întârziere

| Nemessys explică (pentru asperger3):

Mda... o sa am nevoie. Chiar daca nu stiu o boaba de latina, dar sper sa ma treaca pe gedeaba xD crying(((

| Nemessys explică (pentru Andrei277):

Eu cand am facut clasa a a9-a, am facut-o la alt profil ( bine asta se intelege din intrebare dar am scris in asa fel incat sa aiba logica ce scriu aici fara sa fie vorba de intrebare). Iar acolo am avut diferite module... modul1, 2, 3. etc. Joi cand am fost la scoala ( ca normal trebuia sa dau diferentele atunci dar @^&! ca trebuie sa le dau luni) ne-a vazut profa de m5.,, da ce-i cu voi aici? ( mai eram eu si cu un coleg). Pai doamna. am venit sa dam diferente.
-Aualeu. dar unde va tranferati?
-Pai eu la stiinte sociale si el la filologie.
-Mare greseala. mare greseala. Bai baiatule ( vorbea cu colegu') tu stii cat trebuie sa citesti la filologie? Stii cat ai de invatat? Acolo e carte tata nu ca aici. (pe scurt nu stiu de ce dar ii parea rau ca ne stranferam dar si in acelasi timp incerca sa-l sperie si sa-l faca sa se razgandeasca, nu stiu de ce ca doar nu eram in topul clasei) Mie nu mi-a zis nimic si a plecat. Dar eu cred ca filologia e nu e un profil chiar asa de hardcore. -_- Oricum i-a zis asta pentru ca in a-9a nu avea cine stie ce note dar frate daca invata ceva ce nu-i place si nu-l intereseaza normal ca nu are note stralucite, stii? Si. la ce vorba vreau eu sa ajung? Ele ( profa de m2 si m5) ne fac noua diferentele sau alti profesori? Daca ne fac ele, sunt 100% sigur ca o sa le faca in asa fel incat nici de-al naibii sa nu le trecem. :@ f@ck my life

| Andrei277 a răspuns (pentru Nemessys):

Faza cu intimidarea e normala, nu vor sa te lase sa pleci pentru ca pierd elevi, asa am fost si eu intimidat de colegii mei ( ca vai e greu la filo, ca nu o sa ma comodez ca e a 12-a etc) pisi pe ei doar bacul conteaza stai calm daca asa mai citeste ceva, trebuie sa faci 1 punct din, 3 sau 5 (trebuie sa iei 5) si ai 4 pct din oficiu, asa e la diferente,

| Andrei277 a răspuns (pentru Nemessys):

Eu m-am mutat la filo acum in a 12-a si am dat diferente la latina ( 9, 10, 11) muzica, (9.10) desen (9, 10,11) stiinte (11) si literatura universala (11), profii au fost super de treaba si m-au trecut. la desen mi-a dat sa fac acasa 3 desene si la restul m-au lasat cu telefonul si m-au ajutat si ei, nu iti fa griji din moment ce esti admis nu o sa te intoarca