| Eucory a întrebat:

Sunt in clasa a X, la un liceu tehnologic, as vrea, ca dupa terminarea studiilor, sa dau la Academia de Politie, din Bucuresti. Ma descurc foarte bine la istorie si romana, dar nu imi place nicio limba straina.Si la sport sunt ok. Nu prea detin multe informatii referitoare la aceasta facultate, ma refer in ce constau probele sportive, sau care e tematica probelor scrise... si alte pareri, am auzit ca e foarte dur programul... daca ma puteti ajuta cu aceste informatii, va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi pe site-ul oficial al Academiei, la Admiterea 2015, cam asa o sa fie si pe viitor.
Este necesar sa stii o limba straina, se da examen din engleza, franceza sau spaniola.