| Mămăligă96 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a11a si doresc sa ma fac profesor in viitor insa nu stiu ce facultate ar trebui sa urmez
As dori sa ma fac profesor de biologie sau chimie deoarece simt ca ma atrag aceste doua materii
Am renuntat la ideea de medic deoarece mi se face rau de la sange si nu pot sa suport ideea caci viata unui om ii in mainile mele deci nu vreau sa merg spre medicina
Va rog frumos sa imi spuneti o facultate din care as putea iesi profesor la una dintre cele 2 materii
Multumesc happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In functie de ce vrei exact urmezi o facultate de chimie sau biologie si un modul didactic sau faci un master didactic dupa terminarea facultatii.

| Mămăligă96 explică (pentru Ioandelasal):

Și ce facultăți mai exact

| Osneros a răspuns (pentru Mămăligă96):

Merge și cu facultatea Șanț din Cucuieții din Deal.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mămăligă96):

Ti-am spus ce facultati poti urma, vrei sa ti le si caut eu pe net? Cred ca si tu poti!

| Mămăligă96 explică (pentru Osneros):

Foarte amuzant esti, Sa mor eu

| Osneros a răspuns (pentru Mămăligă96):

Mulțumesc, dar puteai vota în loc să-mi dai reply.