| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Sunt in primul an la Facultatea de Geografie din Iasi.A fost afisat orarul si scrie ca cursurile sunt online, iar seminariile si lucrarile practice in regim mixt.Cum trebuie sa procedez cu prezenta?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Te conectezi la cursuri si mergi la seminarii.
Probabil o sa aveți o întâlnire cu decanul de an care o sa va zică ce ai cum.

| AlexMaftei2001 explică (pentru RoCkKiD):

Nu sunt din Iasi. Oare seminariile si lucrarile practice nu le pot face online daca scrie regim mixt?

| AlexMaftei2001 explică (pentru RoCkKiD):

Oare seminariile si lucrarile practice la cat timp sunt programate?

| iulianr a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

Nu stiu cum este la Facultatea de Geografie, dar la universitatea la care am studiat eu (USV din Iasi), anul trecut a fost tot asa. Cursurile erau online pentru toti, iar seminariile in regim mixt, iar orele s-au desfasuat astfel: in prima jumatate a semestrului au facut seminariile si laboratoarele in mod fizic studentii din anii 1 si 4 (parca), iar anii 2-3 au facut online, iar in a doua jumatatea a semestrului, anii 2 si 3 au facut seminariile fizic, iar cei din anii 1 si 4, online. Dar fiecare universitate isi organieaza cum vor ei, deci poate nu e la fel. Oricum, cel mai bine intrebi pe profesorul care va este indrumator de an.

| Mihai244 a răspuns:

La geografie la ce sectie esti?