| Oracular1 a întrebat:

Salut,sunt la profil filologic in clasa a 10-a bilingv engleza si vreau sa ma mut la o scoala cu profil filologic (ambele clase fac franceza a 3a limba) in clasa a 11-a
Ce diferente trebuie sa dau?
Cu directoarea scolii la care doresc sa ma mut trebuie sa vorbesc sau si cu cea de la scoala mea?

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Nu trebuie sa dai nicio diferenta. Trebuie sa vorbesti cu directoarea de acolo care sa afirme (printr-o stampila, iti vor da ei un formular) ca sunt locuri sa ca esti acceptat la scoala aceea, iar apoi duci formularul la directoarea scolii tale ca sa stampileze si ea.