| Tutuianu_Razvan_1999 a întrebat:

Salut sunt la profilul economic la liceu si ma gandesc la o facultate. ( sunt clasa a 9a deci am timp dar acum mi-a venit in gand ce sa fac cu viata mea ). imi place foarte mult domeniul it insa nu pot da la mate-info pentru ca la liceul din oras profilul e praf iar la economica sunt cele mai mari medii... sunt dispus sa invat de acasa programele acelea care le inveti la mate-info gen c++, domeniul php sau alte programe. am auzit ca nu se poate da de la economic insa nu vreau sa cred asta.
deci pot da la facultatea de it de la profil economic daca invat de acasa programele?

Răspuns Câştigător
| KM3 a răspuns:

Cum să nu?! Dacă ai ambiție, se poate! Nu există " de la profilul X nu mă pot face aia". Dacă înveți se poate. De exemplu, o verișoară de-a mea a fost la științe sociale tot liceul, unde nu se face chimie si biologie foarte multă, iar în prezent este la Facultate de Medicină și Farmacie! Unde trebuie să știi chimie.Cum a reușit? Fiindcă a avut ambiție și a muncit pentru asta! Asa că poti intra la ce facultate îți dorești dacă te pui serios pe treabă. Baftă!

| Tutuianu_Razvan_1999 explică (pentru KM3):

Motivant raspuns. fundita de la mine happy

2 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Daca stii matematica si informatica e tot ce trebuie acele programe se invata in facultate.