| AnonimRD a întrebat:

Sunt la un liceu de profil tehnic si vreau sa ma mut pe profil uman pentru ca nu mi se potriveste cel tehnic.Intrebarea mea este, ce trebuie sa fac, daca ma pot muta dupa primul semestru si daca este posibil asa ceva, dau funda.

2 răspunsuri:
| Cristinnah a răspuns:

E vorba de acelasi liceu? Pentru ca de obicei se poate si dupa primul semestru, dar normal e sa astepti pana anul urmator, in toamna. Pentru ca sunt diferente de dat, adica, teste din materiile pe care tu la tehnic nu le faci, si ei la uman da. Care a fost motivul pentru care nu ai mers de la inceput la uman? Media? Sau nu ai stiut ce iti place?