| daianatudoriu34 a întrebat:

Salut! Sunt la un liceu, in clasa 9.
As vrea sa ma mut in semestrul al 2 lea la alt liceu. Este foarte departe de mine. Ce e de facut?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este simplu: depui cerere de transfer si speri ca va fi aprobata.
In vacanta dintre trimestre te poti transfera, de regula, numai la acelasi profil si daca ai avut media de admitere cel putin egala cu a ultimului intrat.
Daca vrei la alt profil te poti transfera doar in vacanta de vara, daca vei avea media de promovare a clasei cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer si cu sustinerea unor examene de diferente la materiile obligatorii ce s-au facut la profilul de transfer si nu le-ai facut la actualul profil.