| BuGsstormbunny a întrebat:

Sunt pe clasa a X a la profilul Stiinte ale Naturii. Credeti ca m-as descurca la facultatea de Informatica-Economica avand in vedere faptul ca imi place informatica, invat si acasa, sunt interesat și ma pricep si la mate deoarece facem serios si aici?

*nu vreau sa ma transfer la mate-info. Aștept păreri, mulțumesc.

4 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Da, te descurci linistit!
Dai scroll in jos putin, pana gasesti Informatoca Economica, invatamant cu Frecventa (in coloana din stanga), anul 2019-2022, ca sa vezi ce materii se predau in prezent. Apesi pe steguletul Romaniei si astepti sa se deschida un PDF cu planul de invatamant.
http://planinvatamant.ase.ro/SelectiePlan.aspx?pp=15

| cosmin1324 a răspuns:

La informatica economica o iei de la inceput cu informatica si mate nu prea se face.Dezavantajul este ca, daca vrei sa devi programator, este greu sa ajungi de acolo pentru ca nu o sa faci foarte multa programare/informatica. Cel mai bine e la mate-info sau calculatoare, numai ca acolo e greu.

| Diagn a răspuns:

Atâta timp cât îți dai interesul și îți place poți face tot ce vrei tu. Daca îți vei da interesul te vei descurca și cu economia, având în vedere că la mate și la info te pricepi.

| UNkF a răspuns:

Daca iti place matematica e si pacat. Te poti face si IT-ist ca tot ce tine de calculatoare e matematica pura...