| Danila_Ionut_2000_G14k a întrebat:

Salut,sunt pe Teologie clasa 10a, am ramas corigent pe primul semestru cu 4, iar pe al doilea deja am un 3....Idei cum as putea evolua mai rapid? Pot ramane repetent din pricina asta avand in vedere ca sunt clasa a 10?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti ramane repetent, chiar daca esti clasa a a X-a sau a XII-a!
Cum poti evolua mai rapid?
Doar intr-un singur mod: punand mana serios pe carte si tocind, ca sa obtii doua note de 9 la oral, sau o nota de 10, ca media de pe semestrul doi sa-ti iasa 6, sa nu ramai repetent.

In ce priveste scrierea corecta: "sunt pe teologie", ma indoiesc ca ai putea fii PE ea, poate esti "LA teologie".

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"sunt pe Teologie clasa 10, am ramas corigent....Idei cum as putea evolua"

sincer, încearcă la mate-info, nu la aia cu religia